Służba zdrowia

BUDYNKI ZAKŁADÓW LECZNICZYCH

Większa higiena

W przeciwieństwie do konwencjonalnych toalet, które umożliwiają bakteriom i zapachom przenikanie do powietrza, toaleta podciśnieniowa zwykle zużywa do 60 litrów powietrza przy każdym spłukaniu, usuwając wirusy, bakterie i zapachy z obrębu miski i zasysając je do instalacji – co pomaga w utrzymaniu higieny i zapewnia komfort osobom korzystającym z łazienki. Dzięki przepływowi powietrza w otoczeniu toalety utrzymuje się świeżość.

Oszczędność miejsca

Ponieważ toalety Evac zużywają bardzo małe ilości wody, zmniejsza się także ilość generowanych ścieków. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku zakładów uzdatniania odpadów promieniotwórczych. Plany kondygnacji mogą być zmienione w łatwy szybki sposób nawet w ostatniej chwili. W ten sposób czas zamknięcia sklepu i niedogodności dla klientów zostaje znacznie zredukowany.

Ilość ścieków zostaje znacznie zredukowana i pozwala oszczędzić wiele miejsca. Co więcej, zmniejsza się ryzyko wycieku promieniotwórczych odpadów z rur, ponieważ system działający na podciśnieniu pozwala tylko na wnikanie powietrza do wewnątrz rury.

Oszczędność czasu

Podczas budowy, remontu czy prac konserwacyjnych zminimalizowane zostają niedogodności związane z reorganizacją leczenia pacjentów. Prace budowlane przebiegają szybciej i generują mniej bałaganu dzięki temu, że nie trzeba przebudowywać przepustów podłogowych, a instalacje są łatwo dostępne.

Korzyści:

  • Zmniejszenie ryzyka zanieczyszczenia
  • Ograniczenie nieprzyjemnego zapachu
  • Zmniejszenie objętości odpadów promieniotwórczych i oszczędność miejsca
  • Ograniczenie zużycia wody
  • Przyspieszenie prac budowlanych